JD

Refleksologia stóp

   Refleksologia stóp to bardzo stara metoda terapeutyczna, która zapoczątkowana została w starożytnym Egipcie. To właśnie Egipcjanie poprzez uciskanie punktów na stopach i dłoniach doprowadzali swój organizm do równowagi.

        Stopy to lustrzane odbicie naszego ciała. Jest to swoista mapa narządów. Są na nich refleksy mające bezpośrednie połączenie ze wszystkimi narządami, gruczołami i częściami ciała, a także punkty meridianowe: trzustki, wątroby, żołądka, pęcherzyka żółciowego, nerek i pęcherza moczowego. Dla znawcy stopy zawierają wszystkie informacje dotyczące zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu.

         Poprzez uciskanie punktów na stopach  możemy zrównoważyć energetycznie cały organizm i pobudzić wszystko do odpowiedniej pracy. 

        Jest to bardzo ważne, ponieważ równowaga w pracy narządów i gruczołów jest podstawą dla utrzymania odpowiedniego stanu zdrowotnego. Zabieg powoduje zwiększenie odporności organizmu i wspomaga leczenie takich schorzeń jak:

- alergia
- hashimoto i wszelkie zaburzenia funkcjonowania tarczycy
   np. niedoczynność
- otyłość
- cukrzyca, czyli niewydolność trzustki, ale także nadnerczy, które również odpowiadają za prawidłowy poziom cukru
- choroby układu sercowo-naczyniowego, takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca
- schorzenia żołądka i jelit
- depresja
- nerwica
- AZS
- NOP
- celiakia
- śpiączka
- schorzenia skóry
- niewydolność wątroby i dróg żółciowych
- zaburzenia neurologiczne itd.

Refleksologia twarzy

           Wyjątkowa w swoim działaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Refleksologia twarzy nie jest wyłącznie relaksującym zabiegiem, ale tak samo jak refleksologia stóp i dłoni bardzo efektywnie wpływa na wszystkie nasze gruczoły, narządy i części ciała. Nierzadko wyłącznie ona może odblokować cały organizm i przywrócić zdrowie.

          Na twarzy i głowie znajdują się wszystkie początki lub zakończenia kanałów energetycznych, co czyni ten zabieg najbardziej efektywnym w swoim oddziaływaniu na organizm. Refleksologia twarzy doprowadza ciało do harmonii na wszystkich poziomach i dlatego uważam ją za wspaniałą i bardzo skuteczną formę terapii wspomagającą leczenie wszystkich schorzeń.

          Poza swoim leczniczym działaniem refleksologia twarzy wspaniale działa na skórę i wygładza rysy twarzy, kształtując cały owal. Przede wszystkim zabieg  zwiększa produkcję kolagenu i elastyny co ma wpływ na widoczną poprawę w jędrności skóry. W efekcie po kilku zabiegach uzyskujemy zrelaksowaną, odmłodzoną i bardziej promienną twarz.
Harmonia duszy i ciała

 harmonia duszy i ciała

Refleksologia stóp dla każdego

Refleksologia dzieci

Refleksologia dłoni

Refleksologia twarzy

dla każdego

Refleksologia stóp

Refleksologia dłoni jest bardzo skuteczna w działaniu

Refleksologia dłoni

         Dłonie są odpowiednikiem stóp. Znajdują się na nich te same refleksy i strefy co na stopach. Praca na dłoniach odróżnia się od stóp tym, że zawierają one sześć innych punktów meridianowych, czyli kanałów energetycznych, co w działaniu jest znaczące. Są to meridiany: płuc, jelita grubego, osierdzia, potrójnego ogrzewacza, jelita cienkiego, serca.

        Z tego względu zabieg na dłoniach jest bardzo skuteczny we wspomaganiu leczenia astmy, płuc, cukrzycy, wszelkich chorób serca i układu krążenia m.in.: nadciśnienia tętniczego, a także wszystkich dolegliwości związanych z jelitami.

      Zabieg na dłoniach jest również pomocny w przypadku zalegającego kwasu moczowego w tkance łącznej w stawach, przyczyniającego się do podagry i artretyzmu.

       Zabieg na dłoniach i całych rękach wspaniale znosi opuchliznę nóg, ponieważ praca na nich oddziaływuje na całe nogi. Świetnie wpływa na  przepływ limfy oraz na naczynia krwionośne. Wspomaga leczenie cieśni nadgarstka i wielu innych schorzeń podobnie jak refleksologia stóp.

         Refleksologia dłoni jest zatem bardzo skuteczna w działaniu, a jednocześnie relaksująca.
Skuteczna metoda we wspomaganiu leczenia małych dzieci i niemowląt.

Refleksologia dla niemowląt i małych dzieci

       Refleksologia z racji tego, że jest terapią nieinwazyjną, wspomagającą leczenie wielu schorzeń może być jak najbardziej zastosowana dla niemowląt i małych dzieci.

     Odpowiednio dostosowany ucisk podczas zabiegu i brak inwazyjności czyni zabieg refleksologii bardzo przyjemnym w odbiorze, a jednocześnie skutecznym i efektywnym. U niemowląt i małych dzieci nie trzeba długo czekać na efekty zastosowania refleksologii. Ze względu na wiek, bardzo młody organizm szybciej radzi sobie z oczyszczaniem.

     W zasadzie nie ma prawie żadnych przeciwwskazań w stosowaniu refleksologii u niemowląt i małych dzieci. Ich stan zdrowia np. po zatruciu szczepionkowym, niedotlenieniu okołoporodowym, zakażeniach, w niedowładach o różnym podłożu może się diametralnie poprawić jeśli refleksologia zostanie wprowadzona do ich życia zawczasu. Ponieważ im później, a np. stan chorobowy postępuje, może być trudniej, dłużej to trwa, a i szansa na pełne cofnięcie się zmian chorobowych może być po pewnym czasie już niemożliwa.

     Dlatego polecam jako refleksolog tę metodę we wspomaganiu leczenia małych dzieci i niemowląt.

Początek artykułu

Początek artykułu

Powrót do menu

Refleksologia stóp

Powrót do menu

Początek artykułu

Powrót do menu

Początek artykułu

Powrót do menu

Mapa Strony

Zabiegi wyłącznie z dojazdem  do klienta                                
na terenie Poznania

tel.: 579 06 06 26

e-mail: refleksolog [małpa] juliadudziak.pl

Media Społecznościowe

Projekt strony Julia Dudziak, Wykonał Piotr Dudziak

Julia Dudziak

Jestem dyplomowanym refleksologiem z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w zawodzie. Dyplom zdobyłam w Polskim Instytucie Refleksologii.